top of page

SİHİRLİ DEĞNEK


Siz hiçbir film de veya çizgi filmde bile kendi kendine mucizeler yaratan bir sihirli değnek gördünüz mü ?


Eğitim duyurularımı , instagram postlarımı çıktığımdan bu yana gelen yorumlar, yanıtlarla iç sesim bana özellikle bu konuda yazmam gerektiğini söyledi ve ben de aldım kalemi elime.


Uzun zamandır hesabımı takip eden değerli insanlarla, danışanlarımla, arkadaşlarımla sohbet etme, paylaşımda bulunma imkanım oluyor ve her yoruma hızla ve özenle dönmeye çalışıyorum özellikle.


Genelde insanların şu an bulundukları koşullar içerisinde umutsuz, çaresiz, çıkmaz içinde olması, kendilerine çıkış yolu ararken sürekli bir mucizenin gökten düşmesini bekliyor olmaları açıkçası beni çok etkiledi.


Konuştuğum kişilerdeki umutsuzluk, her şeye bir olumsuzlukla set vurmaları gerçekten çok üzücü.


Evet hepimiz hayatımızda olumsuz dönemler geçirebiliyoruz. Sağlıksız, parasız, talihsiz günlerimiz olabiliyor. Ama gerçekten bu süreklilik arz ediyor mu? Hiç bunun sürekli değişim içerisinde bir ivmeyle hareket halinde olduğunu farketmeye çalıştınız mı?

Hayatınızda olan olumlu şeylerin ne kadar farkındasınız? Onları farkedip büyüterek ne kadar çoğalmalarını sağlıyorsunuz? Siz çözümü bulmak için hiç bu konuda çaba sarfettiniz mi? Yoksa hep onun yüzünden, bunun yüzünden, ekonomi yüzünden, öyle olmasaydı bak böyle olacaktı diyerek sürekli yakınır halde misiniz?

Olumsuzun içerisindeki olumluluk halini hiç farketmiyor musunuz?


Bir eğitim almaya karar verdiğinizde dahi önce o eğitimin size sağlayacağı faydaya, eğitmenin sizin için doğru isim olup olmadığına mı, yoksa ne kadar pahalı olduğuna mı odaklanıyorsunuz?

Veya işinizden talihsiz bir şekilde ayrıldınız evet ama o iş gerçekten sizi mutlu eden bir iş miydi ? Bu durumun size getireceği faydaları ve fırsatları mı düşünüyorsunuz? Yoksa tamamen eski iş yerinize patronlarınıza lanetler yağdırıp başınıza gelen olumsuzlukları mı düşünüyorsunuz. Bu sadece iki örnek tabi. Bunun dışında pek çok örnekle çoğaltabiliriz.


Bu durumların tamamına dönüp baktığınızda bu şikayetlerin, olumsuz duygu ve düşüncelerin sizi daha çok dibe çekmekten , yapacaklarınızın önüne engel koymaktan, gitgide kurban moduna sizi sokmaktan başka bir işe yaramadığını, çarenin içinde bile çaresizliği size gösterdiğinin farkına varmalısınız. Eğer böyle devam ederseniz asla o çok istediğiniz işi bulamayacak, o parayı kazanamayacak, o ilişkiyi yaşayamayacak ,istediğiniz eğitimi alamayacak, özgürleşmeyeceksiniz. Kendi hapishanenize her gün bir asma kilit daha asacaksınız ve o kilitleri hep başkalarının oraya taktığını iddia edeceksiniz.


Bunun tam tersini yapmak sizin elinizde. Kendi özgürlüğünüz, mutluluğunuz, kazancınız, fırsatlarınız hepsi ne kadar olumlu baktığınız, olumsuzun içindeki olumluyu gördüğünüz, ne kadar olanı olduğu haliyle kabul edip hareketsiz kalmayıp ufak da orda hareket ederek dönüşüm enerjisini başlattığınızda gizli.


Öylece çaresiz oturup kalmak, varolanı korumak hatta olanı da kaybetmeye sebep olmaktan başka bir işe yaramaz. Eylemsizlikle bir sonuç elde edemezsiniz. Eyleme geçmeli ve bir yerden başlamalısınız. Orada hareketi bir kere başlattığınızda işte o zaman dönüşümü başlatacaksınız ve işte o zaman gerçek mucizenin eylemle geldiğini göreceksiniz.

Şimdi durmayın , yapmanız gereken ne gerçekten düşünün. Yapabileceğiniz en ufak hareketin sizin için yansıması büyük olacaktır. Olumsuzu olumluya çevirmek elinizde. Kendinizi olumsuz durumdan kurtarmak için sihirli bir değnek beklemeyin. O değneği arayın bulun kaldırın ve size sihrini göstermesi için sallayın.


Sihirli değnekler bile onu tutup doğru kelimeleri söyleyecek ve doğru hareketi yapacak birine ihtiyaç duyarlar. Sihir sizin elinizde…

Koşulsuz Sevgilerimle

Z. Serpil Kerse Tekkeşin

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

NEFRET

bottom of page